RALIS » O systému RALIS
O systému RALIS


Připravujeme


Vážení zákazníci,

představujeme Vám nový stavebnicový konstrukční systém RALIS.
Systém nemá žádnou tradici - právě začínáme. To, že ještě nemá tradici ale neznamená, že nemá kořeny.
Do myšlení většiny pánské populace se nevymazatelným způsobem zapsaly zážitky z dětství, kdy ze stavebnice (jistě se nám vybaví takové pojmy jako Merkur nebo Lego) se rodily někdy podle plánku, jindy podle vlastní fantazie budovy, jeřáby, auta nebo třeba kolotoče. Stavebnice nás naučila z pár prvků sestavit nepřeberné množství věcí a jejich variant.

Některé prvky přinášejí samy o sobě technické inovace a jsou  patentově chráněny.

Rozebiratelnost je naším hlavní cílem hned z několika důvodů. Vždyť udělat z trojrozměrné konstrukce dvojrozměrnou nebo nebo ji rozebrat na konstrukční elementy s možností vše zase složit do původního stavu nebo dokonce pozměnit tak, aby neutrpěla uživatelská hodnota je obrovská výhoda pro přepravu a skladování.  Jsme si ale vědomi toho, že důležitý je i čas a tam kde je to možné můžeme dodat výrobky zcela nebo dílče smontované.

Je téměř nemožné zastavit proud nových nápadů pro další aplikace a před námi stojí obrovská spousta práce při výběru nejvhodnějších variant a vše posouvat na výšší kvalitativní úroveň...


 

Konstrukce- RALIS

Vytváření konstrukcí RALIS vychází z následujících vzájemných  propojení jeklů. Tato propojení dávají konstrukcím charakteristický nezaměnitelný vzhled.

Jeklová příčle nebo (noha)

Kolmé propojení jeklů přes A ocelové úhelníky prostřednictvím šroubového spojovacího materiálu. Jekly v konstrukci nazýváme pracovně příčlemi. Někdy je srozumitelnější používat pojem noha (například u stolů)

Ralis - jeklová příčle

Trubkové pažení

Příčné propojení souběžných jeklů prostřednictvím trubkových závitových konstrukčních členů RALIS. Tyto originálně řešené prvky jsou patentově chráněné.

Ralis - trubkové pažení

Trubkový pant

Trubkový čep umožňuje otočně i suvně měnit vzájemnou polohu dvou součástí konstrukce. Trubka, která tvoří trn pantu může mít zároveň funkci pažení. Pouzdro pro trn tvoří soustava B- úhelníků přišroubovaných k příčli konstrukční části.

Ralis - trubkový pant

Dříkový závěs

Dříkový závěs umožňuje totéž jako trubkový pant, ale trnem je dřík šroubu vložený do ocelových A - úhelníků přišrobovaných k příčli konstrukční části.

Ralis - dříkový závěs

Pomocí systému RALIS vyrábíme dvourozměrné a trojrozměrné kovové konstrukce

 

 Zavolejte nám na tel.602 657 021, nebo nás kontaktujte mailem: ralis-systems@seznam.cz